28 Mayıs 2018 Pazartesi

Kitaplar Kalbimden Vurur


"Sürprizli bir resim olsun." dedim 16.29'da ve şimdi geldim içeriği doldurmaya.

Bugün instagramda sevgili Melis (@cevizin_kitapları) #cevizilecevaplıyorum adı altında güzel bir etkinlik başlattı. Güne iki gözü iki çeşme başlayan ben (birazdan altıncı soruda sebebi yazıyor) cevaplayıp açılmak istedim. Zaten Melis'in (Ceviz'in) kitap yorumlarında sorduğu soruları cevaplamayı bir nevi hobi olarak görüp her paylaşıma mutlaka yazacak bir şeyler buluyorum. 

Saat 16.00 civarı sevgili Deep Tone bunu bloga taşıyacağım fotoyu da bloga ekle oradan alayım dedi. Hemen diyerek kızımı servise bindirirken iki arda bir derede görseli yükleyip kaçtım. Başlık olarak da "Kitaplar Kalbimden Vurur" dedim ki, bu görseli gördüğümden beri profil fotoğrafı olarak kullanmayı düşünüyorum ve sadece sınavlardan ötürü giriş yapmadığımdan değiştiremedim. 

Bu arada ben anlatırken kendimi kaybediyorum farkına varan var mı? Sünüyor konular :)

Neyse sonuç aşağıda verdiğim cevaplar. 

1) Okumayı size sevdiren ne oldu? 

Çocukluğumda gündüzleri tv yayını yoktu ve tek kanal siyah beyazdı. Evdekiler kitap okurdu. Başka bir yaşam biçimi tanımadım. 

2) Hiç bir kitabı sayfalarını çevirerek biriyle okudunuz mu? 

Tabi ki. Kızımla geceleri uyumadan okurduk. Önce ben okurdum sonra aynı kitabı o bana okurdu. Sonra okuma yazma öğrendi. 

3) Yolculuğa giderken yanınıza kaç kitap alırsınız? 

Bir milyon tane almak isterim. Ama 10 15 tane alırım hepsini okurum bir de. Birkaç tane de DR market ne bulursam oralardan alırım. Sonra dönüş yolunda sığdırmaya çalışırım😒

4) Asla okumam dediğiniz kategori nedir? 

Zaman geliyor hiç okumam dediğinizi arar oluyorsunuz. Okudukça gelişiyor değişiyor insan. Birde çocuğum ne okuyor ne okusun derken oluyor. Gizliden onun kitaplarını okuyorsunuz.😊

5) Kitaplarınızı renklerine göre mi alfabeye göre mi sıralarsınız? 

Genelde yazar ve seri sıralaması yaparım.

6) Okurken size eşlik edecek bir hayvan ister miydiniz?

Bilenler vardır. Bir kedim var. Vardı. Gelecek. Dün kaçtı. Çok ağladım. Hala arıyorum içim acıyor. O gelmezse birkaç yıl hayvan almam. Gelirse zincire vururum kaçmasın üzmesin beni. 

7) Bookstagram olarak kendi özgün stilinizi oluşturduğunuzu düşünüyor musunuz? 

Bookstagram olarak çıkmadım yola. Oldum mu bilmiyorum. Hala başladım fotosu alıntı fotosu yapmaya ya da bilmem ne ayı okuduklarım sıkıntısına giremiyorum. Sadece okuyorum kendime not alıyorum. Stilim var mi? Evet doğa ve kitap temasını seviyorum. İç mekan fotoğraf çekme özürlüyüm. Yapanları çok beğeniyorum.

Kim bu mimi okuyup cevaplamak isterse lütfen buraya yorum bıraksın. Okumak isterim bende. Ve instagram sayfama da beklerim. Orada çok değişik bir şey yok. Sadece yorumlarım hatta. Daha da azı buraların. 

@dendenak instagram sayfam. Profil resminden tanırsınız.:)

Kimler cevaplamış onlara bakalım şimdi.

Devrik cümleler

Deep Tone

Beyda'nın Kitaplığı

Elmas Pırıltıları

Bir Pembe Sever

Periodic Library

Belle'nin Kütüphanesi

Unuttuğum varsa yazsın bana ekleyeyim

26 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. O zaman senden de bekliyoruz.

   Sil
  2. Bu mimmiydi. Ben resmen vurulmuştum halbuki. Tamam yapalım o zaman şekerim :)

   Sil
  3. Doğrusu instagramdan buraya taşımak aklıma gelmedi. Sevgili Deep Tone beğenmiş yazayım dedi. Katıldım bende yeniden.

   Sil
  4. Yaptım canım. Çok teşekkürler.
   https://beydaninkitapligi.blogspot.com/2018/05/mimlendim-ve-mimledim-27-kitaplar.html

   Sil
 2. heeey bak yaptım mimi blogumda. fotoyu da koydum. bu fotoyu bloguma da koycem. çok çok sevdim yiaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende çok sevdim görür görmez. Hatta dedim kızlara Okuyan Kadınlar Kulübü profil fotoso olsun. Pek sıcak bakmadılar. Pişman olacaklar :) Hemen yukarıyı dolduruyorum.

   Sil
 3. Kitaplar Kalbimden Vurur, tek mısralık büyük bir şiir olmuş bu başlık. Resimde çok anlamlı .. Kalbinden bir okla vuruluyor ancak vuran kitaplar olunca çok mutlu ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle resmi görünce işte tam ben dedim.

   Sil
 4. Kediniz için çok üzüldüm, umarım en kısa zamanda evine geri döner. Resmi çok beğendim ve cevaplarınızı keyifle okudum. :)
  Sevgiler
  Serazad

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki dönmedi. Hala bekliyorum. Kumunu atmadıysam, yemekleri hala dolaptaysa içimdeki umut bitmemiştir. Kedi veya başka bir hayvan sahibi olmayan pek anlamıyor ama her gece yatmadan pencereden evine döne kızım diyorum. Sabahları yine aynı. Kulağım kapıda hep. Kediler çünkü dönerler evlerine.

   Sil
 5. mimini okuduydum daaaa mim öncesi sölediklerine çok sırıttım :) kedin döner belki yaaa bulur yolunu işallah. her yere ilan asın bir deee.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya beni konuşturmayın. Çenem çok düşüyor. Ders dışı konuşursam öğrenciler sus pus öyle dinliyor. Derse geçince isyan çığlıkları sohbet edelim. Ben de sunum hazırlayıp sohbetli dersler yapıyorum.

   Sil
  2. Daisy için ilan kar etmez. Çünkü eşim onu bahçede dolaşsın diye götürdü. Koru var onun içine kaçmış. Eşim her gün oraya gidip arıyor.

   Sil
 6. Ozden'cim sen beni bunun icin mi taglemistin IG'de yoksa baska bir sey icin mi ben anlamadim.Simdi Deep'te gorunce acaba oldum?Bazen biraz gec anliyorum ve zevkle yapacagim bu mimi de:) Foto harika:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstediğin zaman yapabilirsin. Görüşmek üzere💕

   Sil
 7. Öncelikle kedi için çok üzüldüm onu söyleyeyim kalbim sizinle umarım döner
  Kitap yorumu olan bir blog olunca hemen izlemeye aldım sizi sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Öyle tatlı bir kediydiki umarım kendine güzel bir yer bulur. Ne zaman dönerse kabul ederim. Özgür ruhluydu. Hep kaçıyordu.

   Sil
 8. Çok güzel bir mimmiş ilerleyen zamanlarda yapacağım sanırım :)

  YanıtlaSil
 9. Deepten görüp cevapladım ben de mimi. Cevaplaması keyifli sorulardı :)))
  Ayrıca umarım en kısa zamanda kedinize kavuşursunuz :))

  YanıtlaSil
 10. Çook güzel bir mim. Hemen yapayım ben de 😊 Sevgiler❤

  YanıtlaSil